Folko Kullmann: Všetko o pestovaní húb

Neohodnotené
€11,75 / ks €10,68 bez DPH
Skladom.

V knihe nájdete všetko, čo potrebujete vedieť pre úspešné pestovanie húb v domácich podmienkach. Dozviete sa, ako si ľahko vypestovať jedlé druhy húb a pochutnať si na nich.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pre všetkých milovníkov jedlých húb – praktická príručka s návodmi a tipy na pestovanie húb v domácich podmienkach vrátane návodov na uchovávanie a konzervovanie húb.

Mnoho druhov jedlých húb sa dá bez problémov pestovať na záhrade, balkóne, terase alebo priamo v dome – v byte alebo v pivnici. Tak je možné sa celoročne zásobovať čerstvými hubami a kedykoľvek si na nich pochutnať. V tejto príručke nájdete jednoduché a zrozumiteľné návody, ako si huby môžete sami vypestovať, starať sa o ne a ako ich chutne spracovať v kuchyni.

Pestovať huby doma vás bude baviť, ale zároveň tiež môžete zožať až prekvapivo bohatú úrodu. Rozhodne sa to teda oplatí. Pre tých, ktorí chcú získať prvé pestovateľské skúsenosti, sú v knihe odporúčania na 17 ideálnych druhov húb vhodných na domáce pestovanie. Nie sú nijako zvlášť náročné na starostlivosť, rýchlo rastú a dajú sa rôznorodo využiť.

 

Kniha obsahuje najdôležitejšie tipy pre domácich pestovateľov húb:

DOMÁCE PESTOVANIE HÚB – substráty a spôsoby pestovania v interiéri aj vonku – a rad tipov na správne metódy očkovania a starostlivosti.
Zber a ako si na ňu pochutiť – ako celý rok žať, skladovať a konzervovať jedlé huby.
POPISY 17 JEDLÝCH HÚB – podrobné popisy najobľúbenejších druhov húb vhodných na pestovanie doma.

 

V knihe nájdete aj tipy na najvhodnejšie stanovište pre pestovanie húb v domácich podmienkach. Huby je možné doma pestovať:

NA ZÁHRADE

Na záhrade rastú huby na miestach, ktoré sú pre zeleninu, ovocie či bylinky príliš tienisté. Či už ich budete pestovať na drevených klátoch, baliacich slamy, alebo špeciálnych hotových substrátoch, ak im doprajete správnu starostlivosť, bohatý zber chutných a neobvyklých húb vypestovaných doma je zaručená.

NA BALKÓNE ALEBO NA TERASE

Úroda húb je skutočným obohatením pestovateľských aktivít na balkónoch a terasách – na dostatočne zatienenom mieste môžu rásť v kvetináči alebo v kvetináči. Vhodne doplní vypestovanú zeleninu a bylinky, ktorým sa darí na vyššie položených slnečných miestach.

V DOME

Celej rade húb sa skvele darí aj v interiéri, kde ich možno pestovať po celý rok – napríklad v kuchyni či v kúpeľni, na okennom parapete alebo v nejakom tmavšom zákutí bytu, prípadne v pivnici.

 

Autor

FOLKO KULLMANN je autorom mnohých kníh. Pôsobí ako novinár a špecializuje sa na záhradkárske témy. Sám už niekoľko rokov zahradničí, a to nielen na vlastnej záhrade, ale aj na balkóne a terase. Ako správny záhradkár neustále skúša niečo nové a experimentuje s neobvyklými pestovateľskými metódami i rastlinami – huby nevynímajúc. O svoje bohaté skúsenosti sa delia sa čitatelia svojich publikácií a odborných časopisov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: