Jahody

Viete, ako správne pestovať jahody? Už ste vyskúšali frigo sadenice jahôd? Nie je to nič zložité. Ak dodržíte niekoľko základných pravidiel, za niekoľko týždňov môžete zožať sladkú odmenu. Určite vás bude zaujímať, čo znamená označenie frigo sadenice a prečo ich zvoliť, keď máte na svojej záhrade veľa odnoží z vlastných rastlín jahôd. Označenie frigo znamená, že sa jedná o sadenicu mrazenú a bez listu.

Dôvodov, prečo investovať do frigo sadeníc od nás je hneď niekoľko. Naša firma spolupracuje s poprednými šľachtiteľmi v Holandsku, kde sa touto činnosťou zaoberajú už niekoľko generácií. Všetka výsadba z ich produkcie je kontrolovaná na škodcov a choroby, čo je jeden z najdôležitejších faktorov pri zakladaní nových záhonov a plantáží.

Ktoré frigo sadenice jahôd máme na predaj? Ktoré vybrať?

Už viete, že chcete zbierať sladké jahodové potešenie, ale premýšľate, ktorú odrodu zvoliť? Vyberať môžete z niekoľkých kategórií:

  • Júnové jahody (jednoplodiace) plodia 1x za rok, približne 3-8 týždňov v závislosti na počasí, skladbe odrôd a pestovateľskej technológii. Ako už názov napovedá, plodným mesiacom býva jún. Tento typ jahôd dosahuje výraznejšiu chuť oproti jahodám stáleplodiacim. Medzi najobľúbenejšie odrody z kategórie júnových jahôd sa radí Elsanta či Senga Sengana.
  • Stáleploodiace jahody (celoročné) vás budú tešiť svojimi plodmi v niekoľkých vlnách, a to od júna až do prvých mrazov. Aj v tejto kategórii môžete vyberať z niekoľkých odrôd, ako napríklad Diamante alebo Selva.
  • Na pestovanie na balkóne, parapete či terase sa skvele hodí previsnutá odroda Mara des Bois, ktorá patrí aj do kategórie stáleplodiacich jahôd.

Ako pestovať jahody?

Ako dosiahnuť bohatú a chutnú nádielku jahôd? Pre frigo sadenice jahôd zvoľte slnečné stanovište s hlinitopiesočnatou pôdou s dostatkom humusu a živín, s neutrálnou až mierne kyslou pôdnou reakciou. Prečítajte si v našom článku viac o výsadbe a výhodách frigo sadby jahôd.

TIP: Prejdite si našu kategóriu všetko pre jahody, nech vám pri výsadbe nič nechýba!

Pestovanie previsnutých jahôd v kvetináči

Nemáte možnosť pestovať jahody na záhrade? Nevadí, bohatej nádielky sa môžete dočkať aj v kvetináči na vašom balkóne, okennom parapete či terase. Chcete sa do výsadby pustiť aj vy? Prečítajte si náš článok o výsadbe previsnutých jahôd v kvetináči plný užitočných tipov.

21 položiek celkom

Cena

412
1412

Značky

Zobrazených položiek: 21
Jahodník 'Korona' 10 ks poloraný (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks) 474-FRI
Jahodník 'Malwina' 10 ks pozdní (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks) 504-FRI
tempImageSqkHeK 78935
Jahodník 'Albion' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks) 17931/FRI
iStock 823422400
od €4,58
9151/FRI
Jahodník 'Polka' 10 ks raný (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr) 525-FRI3
Závěs se sazenicemi jahodníku (Barva Žlutá)
Tip
3434-BIL