Čerstvé huby

Huby (Fungi) predstavujú rozsiahlu skupinu živých organizmov, ktoré predtým spadali do ríše rastlín, ale neskôr boli vyčlenené do vlastnej ríše vďaka svojim unikátnym a fascinujúcim vlastnostiam. Tieto lahodné plody nielen otvárajú možnosti na prípravu vynikajúcich šťavnatých pokrmov, ale sú tiež bohatým zdrojom živín: rozpustnej vlákniny, nízky obsah tuku, vysoký podiel rastlinných bielkovín a absencia cholesterolu. Ich vysoká nutričná hodnota zahŕňa vitamíny skupiny B a vitamín D, rovnako ako minerály ako železo, zinok, horčík, fosfor, jód, selén, draslík a vápnik.

Huby, ako napríklad zástupca shiitake, prinášajú niekoľko výhod, ako je podpora zastavenia vypadávanie vlasov, pomoc pri chudnutí a regulácia krvného tlaku. Predaj čerstvých húb sa tak stáva vynikajúcou príležitosťou na zabezpečenie plnohodnotnej stravy na udržanie pevného zdravia.

Prezrite si ponuku čerstvých húb nižšie.

2 položiek celkom

Cena

25
125

Značky

Zobrazených položiek: 2
Shiitake (Lentinula edodes), česky houževnatec jedlý, je lahodná houba se silným aroma a masitou konzistencí, čímž se stává skvělou alternativou masa
€4,50
79050
16857 2 shiitake houzevnatec jedly 80 g
€2
16857