Stále plodiace jahody

Stáleplodiace (celoročné, stálerodiace) jahody vás potešia svojimi plodmi v niekoľkých vlnách, a to od júna až do prvých mrazíkov. Medzi sadenicami stále plodiacich jahôd nájdete aj odrodu Mara des Bois. Ide o previsnuté jahody, vhodné aj na balkóny do kvetináča.

Jahody potrebujú dostatok slnečného svitu a kvalitnú mierne kyslú až hlinito- piesočnatú pôdu bohatú na živiny. Tú môžete pripraviť už na jeseň. Na hnojenie pôdy použite ideálne kompost alebo hnojivá určené na výsadbu jahôd. Sadenice jahôd pestujte na rovnakom záhone maximálne 3 roky, potom ich už vysaďte inam. Na pôvodný záhon sa môžu vrátiť zase po 3 rokoch.

V našej ponuke nájdete rozmanité odrody jahôd. Vždy sa jedná o frigo sadenice, čo znamená, že sú to chladené sadenice, ktoré boli zo zeme vytiahnuté v decembri, kedy sa v rastline vytvorila dostatočná zásoba škrobových látok. Následne boli zabalené do nepriedušnej fólie, aby sa zabránilo vysychaniu, a uložené do chladiacich boxov pri teplotách -1 až -2 °C (podľa odrody). Prečítajte si viac o frigo sadeniciach v našom článku.

Sadenice nemajú listy, iba mohutný koreňový systém s koreňovým krčkom.

TIP: Prejdite si našu kategóriu všetko pre jahody, nech vám pri výsadbe nič nechýba!

7 položiek celkom

Cena

610
1610

Značky

Zobrazených položiek: 7