Stále plodiace jahody

Stále plodiace jahody vás potešia svojimi plodmi v niekoľkých vlnách, a to od júna až do prvých mrazíkov. Medzi sadenicami stále plodiacich jahôd nájdete aj odrodu Mara des Bois. Ide o previsnuté jahody, vhodné aj na balkóny do kvetináča.

Jahody potrebujú dostatok slnečného svitu a kvalitnú mierne kyslú až hlinito- piesočnatú pôdu bohatú na živiny. Tú môžete pripraviť už na jeseň. Na hnojenie pôdy použite ideálne kompost alebo hnojivá určené na výsadbu jahôd. Sadenice jahôd pestujte na rovnakom záhone maximálne 3 roky, potom ich už vysaďte inam. Na pôvodný záhon sa môžu vrátiť zase po 3 rokoch.

V našej ponuke nájdete rozmanité odrody jahôd. Vždy sa jedná o frigo sadenice, čo znamená, že sú to chladené sadenice, ktoré boli zo zeme vytiahnuté v decembri, kedy sa v rastline vytvorila dostatočná zásoba škrobových látok. Následne boli zabalené do nepriedušnej fólie, aby sa zabránilo vysychaniu, a uložené do chladiacich boxov pri teplotách -1 až -2 °C (podľa odrody). Prečítajte si viac o frigo sadeniciach v našom článku.

Sadenice nemajú listy, iba mohutný koreňový systém s koreňovým krčkom.

6 položiek celkom
Jahodník 'Diamante' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks)
Jahoda 'Diamante' 12 ks stále plodiaca
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.
od €7,85

Stáleplodiaca americká odroda jahôd sýto červenej farby. Ich chuť je harmonická, sladká, typicky jahodová. Dozrievajú už na prelome mája a júna a užijeme si ich až do konca...

959-FRI
Jahodník 'Ostara' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks)
od €6,19

Vynikajúca stáleplodiaca odroda s prvou produkciou šťavnatých a voňavých jahôd už na jar a ďalšia od polovice júla.

489-FRI
Jahodník 'Selva' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks)
od €6,75

Stáleplodiaca odroda, ktorá vyžaduje pravidelné zalievanie. Odmení sa však extra veľkými plodmi.

486-FRI
11655 jahodnik diamante 10 ks v platu zakorenele
€10,38

Stáleplodiaca americká odroda jahôd sýto červenej farby. Ich chuť je harmonická, sladká, typicky jahodová. Dozrievajú už na prelome mája a júna a užijeme si ich až do konca...

78575
Jahodník 'Albion' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks)
od €7,69

Stáleplodiaca odroda jahôd červenočervenej farby. Jahody sú menšie, ale veľmi sladké a chutné. Dozrievajú postupne od konca mája a užijeme si ich až do septembra.

17931/FRI
Jahodník 'San Andreas' 10 ks stáleplodící (Sazenice Frigo sadba "A+" extra výběr 10 ks)
od €7,69

Stáleplodiaca americká odroda jahôd atraktívneho vzhľadu a jasne červenej farby. Jahody majú veľmi sladkú a skutočne delikátnu chuť. Zrejú od leta do neskorej jesene.

17934-FRI