Minikiwi 'Ken's Red'

Neohodnotené
€8,29 / ks €6,85 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Samičia odroda drobnoplodého kiwi, ktorá je veľmi mrazuvzdorná. Nesie naozaj chutné a neuveriteľné sladké plody vínovo červenej farby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odroda Ken´s Red je samičia odroda mini-kiwi, ktorá dorastá až do výšky 10 metrov. To, že ide o samičiu odrodu znamená, že potrebuje svojho opeľovača, ktorým pre ňu môže byť napríklad samčia odroda Kiwi Tomuri. Prvý rok po výsadbe kvitne v júni krémovo bielymi kvetmi. Plody dozrievajú od konca septembra postupne až do konca novembra. Plodom je miniatúrne kiwi vínovo červenej farby s ružovo-červenou hladkou šupkou, ktorá sa dá tiež konzumovať. Chuť je neuveriteľne sladká.

Kiwi vyžaduje slnečné stanovište s priepustnou a dobre vyživenou pôdou s dostatkom vlahy. Ide o popínavú rastlinu, teda sadenice kiwi vyžaduje oporu podobne ako napríklad vinič alebo niektoré druhy černíc. V našich podmienkach im nesvedčia silné mrazy, avšak rastlina dokáže dobre regenerovať a poradí si s teplotami do -29 °C. Aj tak však odporúčame v prvých rokoch po výsadbe zimnú ochranu.

  • samičia odroda
  • lahodné mini-kiwi neuveriteľne sladkej chuti
  • popínavá rastlina vyžadujúca oporu
  • vyžaduje slnečné stanovište
  • mrazuvzdorné do -29 °C

Kontajner 2 L

Veľkosť dodávanej rastliny: 30-40 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: