Mnohokvetá ruža Kordes 'Petticoat®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Vykúzlite si na záhrade krásny krémovo biely závoj z ruží Petticoat, ktorých kvety sú v tvare nariasených sukienok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Petticoat bola vyšľachtená v roku 2004 a v tom istom roku získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Ruže Petticoat má plné, krémovo biele kvety, ktoré kvitnú opakovane. Rastlina zvláda extrémne horúčavy a je vhodná aj do kvetináča alebo inej nádoby.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba biela, krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: