Mnohokvetá ruža Kordes 'Rosenfaszination®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Veľké a plné kvety v nostalgických tónoch ružovej, krémovej a fialovej so silnou ružovou vôňou ozdobia vašu záhradu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Rosenfaszination je pomerne vyrastená rastlina s veľkými, plnými a silne voňajúcimi kvetmi v premenlivých tónoch ružovej. Kvitne opakovane a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči čiernej škvrnitosti. Ruža získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa **+
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 90 cm
Šírka 60 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba biela/krémová, ružová, fialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: