Mnohokvetá ruža Kordes 'Schöne Koblenzerin®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Slovenský názov tejto ruže je Mária Rottrová. Krásne drobné kvety sa z bielych pukov premieňajú na zamatovo červené kvety.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža bola pokrstená na Máriu Rottrovú v roku 2011. Kvitne v mnohopočetných kvetenstvách s menšími kvetmi, ktoré sa z bielych pukov menia na zamatovo červené kvety, s krémovým rubom okvetných plátkov. Ruža kvitne opakovane, kvety majú dlhú trvanlivosť a vydržia dlho aj vo váze.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 60 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba červená, biela, krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: