Pnúca ruža Kordes 'Lavender Siluetta®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Popínavá ruža s drobnými ružovými kvietkami bohatého kvetenstva ideálne pre vysadenie k latkovému plotu, obelisku či nižšej treláži. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Lavender Siluetta je popínavá ruža ružovej farby, ktorá sa v dospelosti dorastá až 180 cm. Kvitne opakovane drobnými kvietkami bohatého kvetenstva. Rastlina je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Využijete ju na ozdobu záhradných múrov alebo si z nej vykúzlite ružový baldachýn nad záhradnou lavičkou.

Je ideálna pre výsadbu s inými druhmi ruží z radu Kordes Rosen.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke **++
Stanovište slnečné
Výška 180 cm
Šírka 70 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: