Pnúca ruža Kordes 'Moonlight®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Urastená popínavá ruža s veľkými poloplnými kvetmi vo farbách od zlatistej až po ružovú. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Moonlight je popínavá ruža ružovo-žltej farby, ktorá v dospelosti dorastá až do 250 cm. Kvitne opakovane veľkými poloplnými kvetmi v teplých tónoch žltej a ružovej. Oplývajú výraznou citrusovou vôňou. Táto odroda si zaslúžila ocenenie Belfast 07. Rastlina je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Využijete ju na ozdobu záhradných múrov alebo si z nej vykúzlite jemne ružovo-žltý baldachýn nad záhradnou lavičkou.

Je ideálna pre výsadbu s inými druhmi ruží z radu Kordes Rosen.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa **+
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné až horúce
Výška 250 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 12 cm
Farba žltá, ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: