Árón 'Arum italicum' 5 ks

Neohodnotené
€3,59 / balení €2,97 bez DPH €0,72 / 1 ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Netradičná exotická odroda s veľmi nápadnými, mramorovanými listami tmavo zelenej farby s krémovo bielym žilkovaním.

Detailné informácie

Podrobný popis

Áron je veľmi zaujímavá jesenná cibuľovina, nie celkom tradičná medzi našimi záhradkármi. Avšak svojim netypickým vzhľadom zaujme oči každého, kto ju v záhrade zbadá. Má veľmi nápadné, mramorované listy tmavo zelenej farby s krémovo bielym žilkovaním. Zaujímavosťou je, že listy Áronu rastú v dvoch fázach. Prvá fáza nových listov raší na jeseň a druhá fáza prichádza skoro z jari. Počas leta potom listy odumierajú, pretože rastlina všetku svoju silu vkladá do tvorby plodov, ktoré ku koncu leta oslňujú svojou červenou farbou.

Rastline sa bude dobre dariť v polotieni, kde bude viac listnatá a po čase vytvorí efektný koberec z veľkých listov. Rovnako sa jej bude páčiť na priamom slnku, kde sa bude lepšie dariť jej červeno sfarbeným plodom.

Doprajte Áronu talianskemu vlhkú, kyslú a dobre priepustnú pôdu. Pravidelné hnojenie bežnými hnojivami tejto cibuľovine prospejú. Áron je plne mrazuvzdorný cca do -28 °C.

Pozor! Rastlina a jej plody sú jedovaté! Všetky časti rastliny môžu spôsobiť silné zažívacie problémy, preto ju nekonzumujte.

  • Má rád slnko aj polotieň
  • Kvitne v polovici jari bielymi kvetmi
  • Plodí na konci leta
  • Vhodná je vlhká, kyslá a dobre priepustná zem
  • Dorastá do výšky 30-40 cm
  • Mrazuvzdorný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: