Bohyška 'Wide brim' 1 ks

Neohodnotené
€3,71 / balenie €3,07 bez DPH
Skladom

Mrazuvzdorná trvalka pochádzajúca z japonských ostrovov, ktorá sa pýši nádhernými bohatými listami a v kvetenstve hustým hroznom jemných farieb.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bohyška „Wide brim“ je trvalka pútajúca na seba pozornosť hlavne vďaka svojim dekoratívnym listom kopijovitého tvaru. Jej listy sú široké a sýto zelené s krémovým jemným okrajom. V letných mesiacoch navyše túto rastlinu zdobí bohaté hrozno svetlo fialových kvetov.

Rastlina najlepšie porastie na polotienistom stanovisku s ranným slnkom. Vyhovuje jej živná, dostatočne vlhká, ale dobre priepustná pôda. Ak jej nedoprajete takto ideálne podmienky, nebude trpieť ani nezahynie. Prispôsobí sa a ďalej porastie aj na nevhodnom stanovisku. Je totiž veľmi nenáročná na starostlivosť.

Bohyška sa bude krásne vynímať v okolí rybníkov, v podrastoch vyšších kríkov i stromov, kde zaplní nevzhľadné miesta, a rovnako tak urobí parádu v skalke.

Pri výsadbe odporúčame medzi bohyškami vysadiť ďalšie jarné cibuľoviny, ktoré vyplnia prázdne miesta do doby, než bohyškám veľkolepo narastú listy.

  • Je nenáročná a úplne mrazuvzdorná.
  • Vysádzajte ju do polotieňa ideálne s ranným slnkom.
  • Kvitne od júla do augusta.
  • Dosahuje výšku 30-60 cm.

Dodávame korenenú sadenicu bez listov a zeminy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: