Pestovanie montbrécií: Ako na nežné trvalky s africkým pôvodom

Možno ich vôbec nepoznáte, alebo máte len strach začať pestovať exotické kvety pôvodom z Afriky? A to boli doby, kedy u nás montbrécie boli vidiet snáď na každej záhrade. Dnes už sa ale opäť tieto kvety vracajú na výslunie a dostávajú sa do povedomia terajších záhradkárov. A to je dobre, pretože ide o krásne ohnivo zafarabené trvalky, ktoré vašu záhradu rozžiaria od júla do októbra. 

Obrázek článku

Sadenie montbrécií

Hľuzy vysádzajte do hĺbky 7-10 cm vo vzdialenosti 15-20 cm od seba. Vysádzajte na jar do už prehriatej zeme, kedy nehrozia prízemné mrazy. 

Aká vyhovuje montbrécii pôda?

Nejvhodnejšia k jej pestovaniu je dobre priepustná pôda s neutrálnym pH. Preto si vystačíte s univerzálnym záhradným substrátom. Zhruba v polovici júna môžete jej rast podporiť hnojivom. 

Ako pestovať montbrécie?

Montbrécie sú veľké milovníčky slnka, a tak sa im lepšie darí na slnečnom či mierne tienistom stanivišti. Nedostatok vlahy a horúce počasie im nevadí, naopak, neznášajú premokrenie, to potom umierajú. Preto ich kľudne zalievajte len po dlhodobom suchu. 

Zaujímavosti

Skvelo sa hodia na rez, keďže vo váze vydržia naozaj dlho svieže, kľudne aj 14 dní.

Druhy montbrécií

Rozhodli ste sa vysadiť si na svojej záhradke ohnivo zafarbené montbrécie? Vyberte si v našom e-shope z rôznych druhov. V ponuke máme mimo iné aj mix 50 ks vysokých montbrécií alebo mix 50 ks nízkych montbrécií.