FLORIA Substrát do samozavlažovacích truhlíků 20 l

Neohodnotené
€5,63 / ks €4,65 bez DPH €0,28 / 1 l
Skladom.

FLORIA Substrát do samozavlažovacích hrantíkov je ideálny pre všetky druhy kvitnúcich balkónových rastlín pestovaných v samozavlažovacích nádobách. Substrát spĺňa najvyššie nároky pri pestovaní týchto rastlín. Špeciálna vzdušná štruktúra (AIR UP) zabraňuje zahnívaniu koreňov rastlín a má vplyv na lepšiu látkovú výmenu. Substrát je obohatený o hydratačnú zložku AQUA Cell® a ílovú zložku Bentonit. Obsahuje kokosové vlákno a perlit.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • zloženie: vybrané druhov bielej a čiernej rašeliny doplnená o vláknitú rašelinu s vysokým podielom kokosového vlákna a perlitu
  • obsahuje dávku živín a stopových prvkov na 6 týždňov rastu

Tento produkt dodávame v plastovom vreci.
AIR UP
Zloženie substrátu zaistí v koreňovej zóne vysoký obsah vzduhu, čím umožňuje ľahké dýchanie koreňov a prispieva tak k bujnejšiemu rastu a bohatšiemu kvitnutiu.
KOKOSOVÁ VLÁKNA
Priaznivo pôsobí na nesliehavosť substrátu a predlžuje jeho životnosť.
AQUA Cell
Drobné častice AQUA Cell pomáhajú rozvádzať vodu so živinami po celom objeme pestovateľskej nádoby a postupne ich vydávať tak, ako rastlina vyžaduje. Spomaľuje proces vysychania substrátu, znižuje sa spotreba vody aj početnosť zálievky.
PERLIŤ
Používame ho na prevzdušňovanie väčšiny substrátov. Stabilizuje vlhkosť v pôde, zlepšuje využívanie hnojív, odoláva vlhku, mrazu, mikroorganizmom a plesniam. Má vynikajúce sorpčné vlastnosti.
BENTONIT
Ílovitá zložka vyznačujúca sa schopnosťou pojať do seba živiny obsiahnuté v pôde po zálievke a tieto živiny potom postupne vydávať podľa požiadaviek rastlín. Poskytuje rastlinám dlhodobo vyrovnaný prídel živín.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: