Miniatúrna ruža Kordes 'Amica®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Romanticky ružová miniatúrna ruža s krásnymi kvetmi je vhodná aj do polotieňa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrna ruža Kordes Amica bola vyšľachtená firmou Kordes. Medzinárodnou skúškou kvality ruží ADR prešla v roku 2017. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké.

Táto vynikajúca odroda mnohokvetnej ruže kvitne opakovane v mnohopočetných kvetenstvách ružovej farby. Kompaktné kríky dorastajú do výšky približne 50 cm. Pestovať ju môžete na záhonoch aj skalkách a skvele sa hodí aj do nádob na vašu terasu či balkón.

Základom pre úspešné pestovanie ruží je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruži Kordes Amica nevadí polotieň ani dážď.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

 

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 50 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: