Miniatúrna ruža Kordes 'Charmant®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Nostalgická miniatúrna ruža, ktorá zaujme bohatými a plnými kvetmi staroružovej farby.

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrna ruža Kordes Charmant bola vyšľachtená v roku 1999 firmou Kordes. Medzinárodnou skúškou kvality ruží ADR prešla v roku 2004. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké. Preto sú vhodné aj do tých najnáročnejších podmienok. Ruža Kordes Charmant tiež zvíťazila v niekoľkých medzinárodných súťažiach.

Kvety, ktoré kvitnú opakovane, svojim šálkovitým tvarom a nežnou staroružovou farbou dodávajú ruži nostalgický charakter. Po privoňaní vás prekvapí jemná sladkastá vôňa. Ruža je ideálna na pestovanie na záhonoch aj v kvetináčoch.

Základom pre úspešné pestovanie ruží je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža Kordes Charmant je vhodná do polotieňa.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči černu ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 50 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: