Miniatúrna ruža Kordes 'Roxy®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Výrazná miniatúrna ruža očarí záplavou purpurových kvetov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Roxy patrí k novej generácii ruží s nízkym vzrastom a veľkým množstvom malých kvetov. Vyšľachtila ju firma Kordes v roku 2007, v nasledujúcom roku potom prešla medzinárodnou skúškou kvality ruží a získala titul ADR, ktorý zaručuje jej krásu, odolnosť a kvalitu.

Kompaktný krík dorastá do výšky 40 cm. Ruža vyniká veľkým množstvom sýto ružových kvietkov, ktorých farba nebledne. Drobné a bohaté sú aj jej listy, ktoré vydržia až do silných mrazov. Táto ruža obohatí každú záhradu, skalku, terasu alebo balkón. Zasadiť ju môžete aj do kvetináčov.

Základom pre úspešné pestovanie ruží je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruže Kordes Roxy dobre rastie na plnom slnku aj v polotieni.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište poltieň až slnečné
Výška 40 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová, fialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: