Mnohokvetá ruža Kordes 'Coral Lions-Rose' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Mnohokvetá ruža v korálovo oranžovej farbe s tmavo zelenými listami a nádhernými plnými kvetmi kalíškového tvaru. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Coral Lions-Rose je mnohokvetá ruža v nádhernej korálovo oranžovej farbe, ktorá sa v dospelosti dorastá 80 cm. Kvitne opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Má tmavo zelené listy a nádherné plné kvety kalíškového tvaru. Vyznačuje sa neúnavným kvitnutím od jari až do jesene, takže pokiaľ chcete neustále prežiarenie vašej záhrady, toto je určite tá správna voľba. Pristane jej to ako vo váze, tak v záhone.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke  ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba korálová oranžová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: