Mnohokvetá ruža Kordes 'Cremosa®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Skladom

Plné a krásne tvarované kvety v nežnej krémovo ružovej farbe vykúzlia romantickú atmosféru na vašej záhrade.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Cremosa sa pýši ocenením ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Cremosa je romantická, krémovo ružová či lososová ruža dorastajúca do výšky 70 cm a šírky 40 cm. Môžete ju pestovať ako v záhone, tak v kvetináči. Kvitne opakovane.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba ružová, lososová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: