Mnohokvetá ruža Kordes 'Enjoy®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Nižšia mnohokvetá ruža, ktorá na prvý pohľad zaujme svojim nezvyklým zafarbením do marhuľovej až lososovo červenej farby. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Enjoy® je mnohokvetá ruža marhuľového až lososovo červeného zafarbenia, ktorá sa v dospelosti dorastá 50 cm. Kvitne poloplne a opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Pristane jej to ako vo váze, tak v záhone. V roku 2019 získala táto odroda medzinárodné ocenenie.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***

Odolnosť voči čiernej škvrnitosti

****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až horúce
Výška 50 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba lososová, červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: