Mnohokvetá ruža Kordes 'Firebird®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Žiarivá mnohokvetá ruža, ktorú len tak neprehliadnete. Jej svietivé kvety vo farbách žltej a červenej sú stredobodom pozornosti na každej záhrade.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Firebird bola vyšľachtená v roku 2015. Preferuje slnečné stanovište, dariť sa jej bude ako v záhone, tak v kvetináči na terase. Rastlina dorastá do výšky 70 cm a šírky 50 cm a kvitne opakovane. Na 1 m² môžete pestovať až 4 rastliny.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba červená, žltá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: