Mnohokvetá ruža Kordes 'Für Elise®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Záhonová mnohokvetá ruža s klasickým plným kvetom výrazne ružovo-červenej až purpurovej farby a krásnej vône. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Für Elise® je záhonová mnohokvetá ruža vo výraznej ružovo-červenej až purpurovej farbe, ktorá v dospelosti dorastá do 70 cm. Kvitne opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Pristane jej to ako vo váze, tak v záhone. Ide o klasickú odrodu ruže s typickou krásnou vôňou. Ruža nesie svoje meno vďaka spolupráci s mestom Bonn na pripomenutie významného hudobného skladateľa Ludwiga van Beethovena.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa **+
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 70 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba červená, fialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: