Mnohokvetá ruža Kordes 'Garden of Roses®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Jemné lososové sfarbenie tejto mnohokvetej ruže dopĺňa nežná vôňa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kordes Garden of Roses je mnohokvetá ruža, ktorá bola firmou Kordes vyšľachtená v roku 2006. V roku 2009 získala titul ADR, ktorým sú označené ruže nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké. Preto sú vhodné aj do tých najnáročnejších podmienok. Ruža Garden of Roses sa v roku 2011 stala ružou roku v Anglicku.

Kompaktná ruža s plnými kvetmi vyniká atraktívnou lososovou farbou kvetov, ktorú dopĺňa nežná vôňa. Uplatní sa na záhonoch aj v kvetináčoch. Rastie v bohato vetvených a rovnomerných kríkoch. Kvitne opakovane.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke **++
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 50 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba lososová, pastelovo ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: