Mnohokvetá ruža Kordes 'Gartenspaß®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Mnohokvetá ruža, ktorá zaujme predovšetkým nevšednou hrou žiarivých farieb v tónoch od žltej cez oranžovú až k intenzívne červenej. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Gartenspaß® je mnohokvetá ruža hrajúca farbami v tónoch od žltej cez oranžovú až k intenzívne červenej, ktorá sa v dospelosti dorastá 80 cm. Kvitne opakovane a veľmi dlho vydržia v kvete aj pri horúcom počasí. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Skvele sa hodí do kombinácie s trvalkami v ohnivých tónoch.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné až horúce
Výška 80 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba žltá, oranžová, červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: