Mnohokvetá ruža Kordes 'Gebrüder Grimm®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Jedinečná mnohokvetá ruža s plnými kvetmi, ktoré upútajú červenými okvetnými plátkami s kontrastnou žltou farbou na spodnej strane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Gebrüder Grimm bola vyšľachtená v roku 2002 a v tom istom roku získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Ruža Gebrüder Grimm zvláda extrémne teploty a je vysoko odolná proti chorobám. Jej plné kvety vás okúzlia svojou farebnosťou, červené okvetné plátky sú zospodu žlté.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba červená, žltá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: