Parfuma ruža Kordes 'Constanze mozart®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Nežná kráska s porcelánovo ružovým sfarbením vás vedľa svojej krásy nadchne aj omamnou vôňou, ktorá je plná prekvapení.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Constanze Mozart je skutočne krásna floribunda s nežným, porcelánovo ružovým sfarbením. Prvé privoňanie je veľmi osviežujúce. Pocítite zmes šampanského a čerstvého vzduchu po horúcom letnom daždi, ktoré sú nasiaknuté intenzívnou vôňou citrónovej verbeny. Následne sa vôňa otvára do ovocných tónov, pripomína zrelé mirabelky, sladké slivky a marhule. Vôňa je zaguľatená nádychom vanilkového heliotropia a mladými kvetmi chmeľu. Ruže najviac voňajú popoludní. Kvitne opakovane a pestovať ju môžete ako v záhone, tak v kvetináči.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: