Parfuma ruža Kordes 'Fräulein Maria' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Mnohokvetá ruža s výrazným plným kvetom väčších rozmerov a ružovo-fialovej farby. Vyniká svojou odolnosťou a zmyselnou vôňou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Fräulein Maria je mnohokvetá ruža v krásne ružovo-fialových odtieňoch, ktorá sa v dospelosti dorastá 70 cm. Vyniká svojim veľkým plným kvetom, vynikajúcou odolnosťou a zmyselnou vôňou. Keď privoniate, ucítite vrchné citrusové tóny, ktoré sa miešajú s mydlovou ružovou vôňou. Postupne sa uvoľňuje aj vôňa jabĺk, čerstvej trávy a lúčneho kvetu. V hĺbke môžete cítiť korenisté tóny a patchouli. Kvitne opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba ružová, fialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: