Parfuma ruža Kordes 'Gartenprizessin Marie-José' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Privoňajte si k sviežej ovocnej, hlbokej kvetinovej a sladkej vôni tejto prekrásnej ružovočervenej ruže.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Gartenprinzessin Marie-José je krásna a odolná ruža s plnými kvetmi, ktorých vôňa vás očarí. Zemitá vôňa patchouli v základe sa rozvíja do sviežich ovocných tónov a hlbokej kvetinovej vône a pokračuje až k sladkej vôni zrelých malín a rebarbory. Ruža kvitne opakovane a môžete ju pestovať v záhone aj v nádobe na terase. Ruža Gartenprinzessin Márie-Josej získala v roku 2018 ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba ružovočervená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: