Parfuma ruža Kordes 'Gräfin Elke zu Rantzau®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Mnohokvetá ruža zaujme predovšetkým pre svoj nežný krémový kvet. Vôňa je ovocná s nádychom marhule a jablka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Gräfin Elke zu Rantzau® je mnohokvetá ruža v nežnej krémovej farbe, ktorá sa v dospelosti dorastá 80 cm. Postupne sa rozvíja z ušľachtilého púčika v poloplný ľahko otvorený kvet. Vonia po marhuliach a jablkách, ale postupne sa vôňa otvára do drevitých tónov a guľatí sa do vône patchouli. Kvitne opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu **+
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke **++
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: