Pnúca Parfuma ruža Kordes 'Kiss me Kate®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Popínavá ruža s plným jemne ružovým kvetom a korenistou vôňou so sviežimi tónmi citrónu, zeleného jablka a malín. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Kiss me Kate je popínavá ruža jemne ružovej farby, ktorá v dospelosti dorastá až do 200 cm. Kvitne opakovane a pýši sa výraznou korenistou vôňou so sviežimi tónmi citrónu, zeleného jablka a malín. Rastlina je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Využijete ju na ozdobu záhradných múrov alebo si z nej vykúzlite jemne ružový baldachýn nad záhradnou lavičkou. Je ideálna pre výsadbu s inými druhmi ruží z radu Kordes.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 200 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: