Pnúca ruža Kordes 'Alaska®' (Future®) 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Skladom

Bohato kvitnúca popínavá ruža s veľmi plnými bielymi kvetmi. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Alaska je stredne rastúca popínavá ruža bielej farby, ktorá v dospelosti dorastá až do výšky 200 cm. Kvitne opakovane. Táto ruža získala mnoho ocenení v rôznych súťažiach, a z toho 4 zlaté medaily v súťažiach medzinárodných. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Využijete ju na ozdobu záhradných múrov alebo si z nej vykúzlite biely baldachýn nad záhradnou lavičkou.

Je ideálna pre výsadbu s inými druhmi ruží z radu Kordes Rosen.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+

Odolnosť voči čiernej škvrnitosti

***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 200 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba biela, krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: