Pnúca ruža Kordes 'Hella' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Vypredané

Popínavá ruža s poloplným kvetom a čisto bielou farbou okvetných lístkov a svietivo žltým stredom. Kvitne opakovane.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Hella je pnúca ruža čisto bielej farby, ktorá v dospelosti dorastá až do 250 cm. Kvitne opakovane a poloplne. Táto odroda získala niekoľko ocenení – konkrétne Zlatú medailu Tokio 2010 a Bronzovú medailu Baden-Baden 2010. Rastlina je vysoko odolná proti mrazu a chorobám. Využijete ju na ozdobu záhradných múrov alebo si z nej vykúzlite čisto biely baldachýn nad záhradnou lavičkou.

Je ideálna pre výsadbu s inými druhmi ruží z radu Kordes Rosen.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 250 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba čistá biela

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: