Pnúca ruža Kordes 'Peach Melba®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Popínavú ružu s plnými kvetmi vo vzácnej medovej farbe si vďaka menšej veľkosti môžete vypestovať aj v nádobe napríklad na terase.

Detailné informácie

Podrobný popis

Peach Melba je očarujúca popínavá ruža vyšľachtená v roku 2018. Jej menšie plné kvety sú krásne medovo sfarbené, netypicky pre popínavé ruže. Rastlina dorastá do výšky 200 cm a šírky 80 cm, kvitne opakovane a je veľmi odolná. Vďaka menšiemu vzrastu je vhodná aj na pestovanie v nádobách a kvetináčoch.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 200 cm
Šírka 80 cm
Veľkosť kvetu 5 cm
Farba oranžová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: