Mnohokvetá ruža Kordes 'Cherry Girl®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Krásna mnohokvetá ruža s plnými červenými kvetmi, ktoré dlho držia svoj tvar. Veľmi obľúbená a úspešná odroda.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Cherry Girl je pomerne nová odroda, ktorá rýchlo získala úspech. O tom svedčí aj ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Ruža má plné červené kvety, ktoré kvitnú opakovane. Môžete ju pestovať ako v záhone, tak v kvetináči na terase.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: