Mnohokvetá ruža Kordes 'Nautica®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Nádherná ruža s veľmi zaujímavo sfarbenými kvetmi v odtieňoch modrofialovej. Menšie kvety sa vynímajú v záhonoch aj v kvetináči.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Nautica bola vyšľachtená v roku 2017 av tom istom roku získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Krásna modrofialová Nautica dorastá do výšky 70 cm a šírky 50 cm, kvitne opakovane a je možné ju pestovať v záhone aj v kvetináči.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 70 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba modrofialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: