Mnohokvetá ruža Kordes 'Pink Forest Rose®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Výrazná mnohokvetá ruža vás očarí záplavou sýto ružových kvetov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Pink Forest Rose bola vyšľachtená firmou Kordes v roku 2019. Jedná sa o ružový variant obľúbenej červenej ruže Black Forest Rose.

Podobne ako pôvodná odroda sa aj táto ruža vyznačuje vynikajúcim zdravím, bohatými kvetmi a dobrou odolnosťou voči dažďu aj teplu. Mnohokvetá ruža je vzpriameného krovitého rastu a kvitne opakovane. Pestovať ju môžete na záhonoch, v kvetináčoch či ako živý plot.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu **+
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 70 cm
Šírka 60 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: