Parfuma ruža Kordes 'Carmen Würth' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Krásna plnokvetá ruža s neobvyklou farbou v chladných tónoch fialovej a intenzívnej ovocnou vôňou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Carmen Würth je romantická plnokvetá ruža, v základe ktorej sú cítiť zemité tóny, patchouli a klasická ruža. Vôňa sa následne otvára do ovocných tónov, kedy môžeme cítiť litchi a jablko s krémovým zaguľatením. Kvitne opakovane. Ruža sa pýši ocenením ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby miesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+

Odolnosť voči čiernej škvrnitosti

****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba fialová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: