Parfuma ruža Kordes 'Gräfin Diana®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Veľkokvetá ruža, ktorá patrí k tomu najlepšiemu od firmy Kordes. Jej plné kvety v sýtych tónoch purpurovej, červenej a fialovej sa vyznačujú nádhernou, ušľachtilou a zmyselnou vôňou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Gräfin Diana je skutočnou kráľovnou medzi ružami. Upúta vás svojimi plnými kvetmi v odtieňoch purpurovej, červenej a fialovej, a tiež nádhernou výraznou vôňou, ktorá v sebe harmonicky snúbi vôňu kvetov a ovocia. Základný tón je medový a jemne zemitý, postupne prechádza k vôni kvetov chmeľu a plodov broskyne s jemným závanom mirabelky. Následne sa vôňa rozvíja do klasickej ružovej noty s citrusovým nýdychom a hlbokým tónom vonného muškátu s jasnou vôňou litchi. Najviac ruža vonia na poludnie a večer. Kvitne opakovane a je možné ju pestovať ako v záhone, tak v kvetináči. 

Ruža Gräfin Diana získala v roku 2014 ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 100 cm
Šírka 60 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba fialová, červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: