Parfuma ruža Kordes 'Grossherzogin Luise®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Krásna ruža s veľkými a plnými kvetmi farby krémovej a lososovej, ktoré tvoria zaujímavý kontrast s tmavo zelenými listami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Grossherzogin Luise bola vyšľachtená firmou Kordes v roku 2017 a patrí medzi najvydarenejšie. Jej ušľachtilá krása a veľmi intenzívna vôňa je umocnená trvanlivosťou kvetu, ktorý odoláva nepriaznivému počasiu. Ruža kvitne opakovane.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 60 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 10 cm
Farba biela/krémová, lososová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: