Parfuma ruža Kordes 'Herzogin Christiana®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Vypredané

Krásna a romantická ruža s kvetmi ružovej a krémovo bielej farby. V jej výraznej vôni sú cítiť sladké aj citrusové tóny a tiež vôňa letného dažďa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ruža Herzogin Christiana je mnohokvetá ruža s krásnymi kvetmi v nežných tónoch ružovej a krémovo bielej. Základ vône tvoria sladké ružové tóny, ktoré sa rozvíjajú do neobvyklých ovocných tónov v hlave. Srdce je tvorené jemnou vôňou citróna a šampanského s nádychom bazy čiernej a zrelých malín a sviežou vôňou čerstvých jabĺk a letného dažďa. Ruža kvitne opakovane a je možné ju pestovať ako v záhone, tak v kvetináči.

Ruža Herzogin Christiana získala v roku 2015 ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 70 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 4 cm
Farba ružová, biela, krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: