Parfuma ruža Kordes 'Königin Marie®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Veľkokvetá ruža vo svetlejších farebných odtieňoch ružovej. Jej vôňa vás ohromí svojou ovocnou intenzitou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Kordes Königin Marie je veľkokvetá ruža vo svetlejších farebných odtieňoch ružovej, ktorá sa v dospelosti dorastá 80 cm. Jej vôňa vás prekvapí ovocnou intenzitou. V základe ucítite zemité tóny, patchouli a klasickú ružu. Postupne sa vám vôňa otvorí do ovocných tónov a môžete zacítiť litchi či jablko s krémovým zaguľatením. Kvitne opakovane. Ruža je vysoko odolná proti mrazu a chorobám.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: