Parfuma ruža Kordes 'Rosengräfin Marie Henriette®' 2l kontajner

Neohodnotené
€18,71 / ks €15,46 bez DPH
Skladom

Veľkokvetá ruža pomenovaná na počesť grófky Márie Henriety Chotkovej, pestovateľky ruží svetového formátu. Potešte sa unikátnou vôňou sladkého drievka a anízovými tónmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parfuma ružu Rosengräfin Marie Henriette si obľúbia predovšetkým priaznivci sladkého drievka a anízu. Korenené tóny sa nenásilne prelínajú s klasickou ružovou vôňou v základe a sviežou jablčnou vôňou v srdci. Korenený aspekt dominuje pri čerstvo otvorenom kvete. Veľké ružové kvety kvitnú opakovane, ružu môžete pestovať v záhone aj v kvetináči. Ruža sa pýši ocenením ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 10 cm
Farba ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: