Pôdopokryvná ruža Kordes 'Gärtnerfreude®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Skladom

Druhým menom tejto vášnivo červenej ruže je Toscana. Vyzerá krásne v nádobe či kvetináči a skvele sa hodí na verejné priestranstvá.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôdopokryvná ruža Gärtnerfreude bola vyšľachtená už v roku 1999 av roku 2001 získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Gärtnerfreude je vynikajúca zdravá ruža so záplavou červených kvetov, ktoré kvitnú opakovane. Jej alternatívnym menom je Toscana.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 50 cm
Šírka 60 cm
Velikost květu 3 cm
Farba červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: