Pôdopokryvná ruža Kordes PÁLAVA 'Bentheimer Gold®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Skladom

Krásna, žiarivo oranžová ruža pokrstená v roku 2016 vo Veľkých Pavloviciach na ruži Pálava.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Bentheimer Gold, čiže ruža Pálava, má krásnu medenú farbu a vyznačuje sa skvelým zdravím. Ruža kvitne opakovane a hodí sa do plošných výsadieb. V roku 2015 získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Cremosa je romantická, krémovo ružová či lososová ruža dorastajúca do výšky 70 cm a šírky 40 cm. Môžete ju pestovať ako v záhone, tak v kvetináči. Kvitne opakovane.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až horúce
Výška 70 cm
Šírka 60 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba oranžová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: