Pnúca ruža Kordes 'Bajazzo®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Krásna pnúca ruža s množstvom svietivých kvetov oranžovo-ružovej farby, ktoré pútajú pozornosť na prvý pohľad.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ruža Bajazzo sa pýši ocenením ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Ruža Bajazzo má poloplné kvety oranžovoružovej farby s výrazným žltým stredom. Dorastá do výšky 250 cm a šírky 100 cm. Ruži sa dobre darí v polotieni, prípadne na slnečnom stanovisku.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu **+
Mrazuvzdornosť ***
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 250 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba oranžovo-ružová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: