Pnúca ruža Kordes 'Florentina®' 2l kontajner

Neohodnotené
€13,29 / ks €10,98 bez DPH
Skladom

Hit medzi popínavými ružami. Florentina je jedinečná ruža, ktorej plné kvety červenej farby a tmavo zelené listy dýchajú históriou a starými časmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Popínavá ruža Florentina bola vyšľachtená v roku 2011 a v roku 2016 získala ocenenie ADR. ADR je medzinárodná skúška kvality ruží a titulom sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať. Florentina sa vyznačuje veľmi krásnymi červenými kvetmi, ktoré sa objavujú po celej výške rastliny a kvitnú opakovane. Rastlina dorastá do výšky 250 cm a šírky 100 cm. Ruži sa dobre darí v polotieni, prípadne na slnečnom stanovisku.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa **+
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište polotieň až slnečné
Výška 250 cm
Šírka 100 cm
Veľkosť kvetu 9 cm
Farba červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: