Veľkokvetá ruža Kordes 'Cherry Lady®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Predobjednávka. Odosielame v mesiaci april.

Krásna ruža s kvetmi vo farbe zrelých čerešní. Pre svoju krásu a vynikajúce zdravie bola ruža zaradená do prémiovej skupiny Eleganza.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľkokvetá ruža Cherry Lady bola vyšľachtená firmou Kordes v roku 2012. Jedná sa o veľmi elegantnú ružu s kvetmi vo farbe zrelých čerešní, ktoré kvitnú opakovane. Ruža vyniká nielen svojou krásou, ale aj pevným zdravím a odolnosťou.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa +++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ****
Odolnosť voči múčnatke ****
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 60 cm
Veľkosť kvetu 8 cm
Farba červená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: