Veľkokvetá ruža Kordes 'Souvenir de Baden Baden' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Skladom

Jedinečná čajová ruža pre romantické chvíľky. Čipkové kvety sú v jemných pastelových odtieňoch ružovej, krásne sladkasto vonia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľkokvetá ruža Souvenir de Baden Baden urobí zo všedného okamihu nezabudnuteľný. Krásna sladkastá vôňa krajkových kvetov navodí romantickú atmosféru. Kvety v sebe spájajú pastelové farby v odtieňoch krémovej a ružovej, kvitnú opakovane. Ružu môžete pestovať aj v kvetináči. Ruža získala ocenenie ADR, čo je medzinárodná skúška kvality ruží. Titulom ADR sú označené iba ruže, ktoré sú nielen výrazne krásne, ale aj odolné, zdravé a je ľahké ich vypestovať.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu v pôde a živín, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamu a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepovania bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže vsádzať a ako sa o ne starať.

Vôňa **+
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči černu ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 100 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 10 cm
Farba ružová,biela/krémová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: