Mnohokvetá ruža Kordes 'Friesia®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Krásne žlté ruže prežiaria vašu záhradu a zahalia ju do intenzívnej citrusovej vône. Stará odroda, ktorá nestráca na obľube, skôr naopak.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mnohokvetá ruža Friesia bola vyšľachtená už v roku 1973 a dodnes sa teší veľkej obľube. Jej žiarivo žlté, plné kvety vonia intenzívne po citrusoch a na záhrade vám pokvitnú opakovane. Na 1 m² môžete pestovať až 6 rastlín.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa ***
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti **++
Odolnosť voči múčnatke **++
Stanovište slnečné
Výška 60 cm
Šírka 40 cm
Veľkosť kvetu 6 cm
Farba žltá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: