Mnohokvetá ruža Kordes 'Impala®' 2l kontajner

Neohodnotené
€12,46 / ks €10,30 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Nežná mnohokvetá ruža v marhuľových tónoch vyniká predovšetkým svojimi plnými kvetmi a vysokou odolnosťou voči chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kordes Impala bola firmou Kordes vyšľachtená v roku 2019. V tom istom roku získala aj titul ADR, ktorým sú označené ruže nielen krásne, ale aj odolné, zdravé a ich pestovanie je ľahké. Preto sú vhodné aj do tých najnáročnejších podmienok.

Krovitá vzpriamená ruža je atraktívnou marhuľovou farbou svojich plných kvetov v mnohopočetných kvetenstvách. V kombinácii s vysokou odolnosťou voči chorobám a slnku bude ozdobou každej záhrady. Dobre sa hodí aj do zmiešaných záhonov s trvalkami alebo do kvetináčov na balkón či terasu.

Základom pre úspešné pestovanie ruže je dostatočne hlboká a priepustná pôda, ideálne ílovito-piesočnatá. Drobné kamienky nevadia, pokiaľ drenážujú. Zásadný je potom dostatok vzduchu a živín v pôde, ideálne je hnojiť dvakrát až trikrát za sezónu. Ruža má rada slnko, ale nepotrebuje ho celý deň, bohato jej stačí 5 hodín slnečného svitu denne.

Pri vysádzaní kontajnerových rastlín si pripravte dostatočne hlbokú jamku a rastlinu do nej zasaďte tak, aby namiesto štepenia bolo približne 5 cm pod povrchom. Tak bude najcennejšia časť ruže chránená pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi, ako sú mráz, vietor, UV žiarenie alebo mechanické poškodenie.

Prečítajte si v našom článku viac o tom, ako ruže sadiť a ako sa o ne starať.

Vôňa *++
Plnosť kvetu ***
Mrazuvzdornosť **+
Odolnosť voči čiernej škvrnitosti ***+
Odolnosť voči múčnatke ***+
Stanovište slnečné
Výška 80 cm
Šírka 50 cm
Veľkosť kvetu 7 cm
Farba oranžová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: